Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kmt/ftp/okna/okna-pvc/ideal4000/index.html:1) in /home/kmt/ftp/okna/header.php on line 1
KMT - okna PVC, okna aluminiowe, drzwi, rolety, bramy garażowe

Profil Aluplast Ideal 4000

Aluplast Ideal 4000 Aluplast Ideal 4000 70 mm
System 5-cio komorowy o głębokości zabudowy 70 mm z uszczelnieniem zewnętrznym.

System Ideal 4000 - mocna konstrukcja profili o głębokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe. Gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast optymalną izolacyjność cieplną i akustyczną. Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz pozwalająć na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza. System ideal 4000 jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.

Aluplast Ideal 4000 Aluplast Ideal 4000 ze skrzydłem półzlicowanym
Roundline 70 mm
• 5-cio komorowa budowa i głębokość zabudowy 70 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną (do Uf =1,4 W/m2K)

• duża komora wzmocnienia gwarantuje odpowiednia statykę

• estetyczne i niewidoczne uszczelki przyszybowe

• 15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody

• 13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie

• niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne

• zwarta budowa delikatne zaokrąglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd

• Gładka powierzchnia ramy ułatwia mycie i konserwację.
Aluplast Ideal 4000 85 mm
5-cio komorowa budowa i głębokość zabudowy 85 mm.

System IDEAL 4000 PLUS łączy w sobie oryginalność formy ze skutecznością rozwiązań. Absolutnie doskonałe parametry techniczne i futurystyczna forma. To połączenie najpopularniejszych rozwiązań z uszczelnieniem zewnętrznym z sześciokomorową budową ram o głębokości zabudowy 85 mm, pozwalające na uzyskanie lepszej izolacyjności termicznej okien.


Pełna harmonia detali

Gwarancja najwyższego standardu w oparciu o sprawdzony i doceniony przez Państwa produkt. IDEAL 4000 PLUS to rozwiązanie, przy projektowaniu którego szczególny nacisk położono na stylistykę oraz izolacyjność termiczną profilu. Idealne dopasowanie elementów i ich wzajemna kompatybilność pozwoliły połączyć w nowej serii niezwykle popularny wariant skrzydła z
Aluplast Ideal 4000 85mm ze skrzydłem półzlicowanym
Roundline 70mm
uszczelnieniem zewnętrznym wraz z sześciokomorową ramą o głębokości zabudowy 85 mm, co gwarantuje optymalne parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Perfekcyjny dobór form sprawia jednocześnie,że okna w tej linii są doskonałym elementem w aranżacji wnętrz, które uzyskują oryginalny i nietuzinkowy wygląd.
Biały

Kolory skrzydeł i ram standardowe

Ciemny dąb
Złoty dąb
Orzech
Dąb khaki (Winchester)
Antracytowy piaskowany

Kolory skrzydeł i ram niestandardowe

Dąb specjalny
Dąb naturalny
Mahoń
Daglezja
Oregon III
Walnuss terra
Walnuss amaretto
Ciemny zielony
Ciemny czerwony
Palisander
Szary
Szary antracytowy
struktura drewna
Stalowy niebieski
Zielony
Brylantowy niebieski
Kremowy
Brzoza
Szary piaskowy
Szary bazaltowy
Szary kwarcowy
Aluminium szczotkowane
Przedstawione próbki kolorystyczne mogą różnić się od oryginałów.

Okna klasyczne

Aluplast Ideal 4000
System 5-6 - komorowy o głębokości zabudowy 70 - 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym.

Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. System ideal 4000 jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.

Okna z łagodnymi zaokrągleniami

Aluplast Ideal 4000 Roundline
System 5-6 - komorowy o głębokości zabudowy 70 - 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym.

Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza. Bardzo często decydując się na wymianę okien klienci stawiają warunek, by nowe rozwiązanie zawierało jak najniższe profile, tak by powierzchnia szyb była możliwie duża. Takie atuty posiada wersja Ideal 4000 Round line.


Okna obrotowe

Okno obrotowe
Okucia skrzydeł przechylnych pozwalają na stosowanie skrzydeł o szerokościach do 2,75 m oraz wysokościach do 2,20 m – zapewniając przy tym swobodną widoczność przez około 5 m2 powierzchni szkła! Fascynujący w swojej prostocie sposób wietrzenia zajmuje jedynie niewielką przestrzeń i w każdej pozycji sprawia eleganckie wrażenie. Kompletne okucie składa się z wyrafinowanego łożyska przechylnego z regulowanym urządzeniem hamulcowym oraz stabilnego i pewnego w działaniu zamknięcia centralnego.

Jednym chwytem można otworzyç okno lub też zamknąć je szczelnie na całym obwodzie. Na życzenie nożyce wręgowe ograniczają kąt otwarcia zapewniając dodatkowe zabezpieczenie w położeniu wietrzenia. W celu bezpiecznego czyszczenia okna można je przechylić o 180°.

Szczególne wymagania stawiane przez okna z tworzyw sztucznych wymuszają specjalne rozwiązania. Stosowane regulowane płytki zamykające wraz z czopami ryglującymi pozwalają na bezproblemowe dostosowanie docisku i szczelności. Dochodzi do tego wysokowartościowe uszczelnienie skrzydeł przechylnych w wyprofilowaniu dostosowanym do spełnianej funkcji. W przypadku okien z tworzyw sztucznych warianty okuć dopasowane są dokładnie do szczególnych rozwiązań systemów profilowych.

Drzwi klasyczne

Aluplast Ideal 4000 70mm
Drzwi są wizytówką domu, ponieważ już od wejścia podkreślają jego charakter. Bogata kolorystyka profili, praktycznie nieograniczone możliwości konstrukcyjne i możliwość doboru różnorodnych wypełnień, od klasycznych aż po ultranowoczesne, pozwalają swobodnie kształtować fasadę Państwa domów oraz zaznaczyć swoją indywidualność. Ponadto od drzwi oczekuje się zapewnienia wysokiego stopnia bezpieczeństwa oraz ochrony przed hałasem i warunkami pogodowymi.
Charakterystycznymi cechami drzwi w systemach aluplast jest ich solidność i elegancja. Dzięki wielokomorowej zabudowie, głębokości zabudowy od 60 do 85 mm i zastosowaniu progu drzwiowego z przekładką termoizolacyjną posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Wysoka stabilność skrzydeł poprzez użycie zbrojeń o dużych przekrojach poprzecznych oraz zastosowanie zgrzewalnych łączników narożnych gwarantuje odpowiednie parametry stayczne i wytrzymałościowe.
Niski próg drzwiowy o wysokości 20 mm odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie. Specjalnie ukształtowane stopy progu umożliwiają łaczenie z systemowymi profilami dodatkowymi, takimi jak np. poszerzenia. Szeroki okapnik aluminiowy odprowadza spływ wody na zewnątrz.

Drzwi uchylno-przesuwne

Drzwi przesuwne
Najpopularniejsze obecnie drzwi przesuwne to tzw. PSK (Parallel-Schiebe-Kipp-Tür – drzwi równolegle przesuwno-uchylne).
Tego typu konstrukcje buduje się przy użyciu standardowych profili okiennych. Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna, a następnie przesuwa w bok. Drzwi dysponują również funkcją uchyłu skrzydła.
Drzwi przesuwne PSK występują w trzech podstawowych wariantach otwierania:• 2-kwaterowe – gdzie skrzydło przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stałą.
• 3-kwaterowe – gdzie środkowe skrzydło ruchome przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stałą.
• 4-kwaterowe – gdzie dwa środkowe skrzydła przesuwają się odpowiednio na lewą i prawą kwaterę stałą.

Wykonuje się również drzwi PSK, w których skrzydła przesuwają się na wewnętrzną stronę ściany budynku. Takie rozwiązanie umożliwia otwarcie całego otworu okiennego. W takim przypadku szyny prowadzące mechanizmu okuć muszą być przymocowane do ramy okiennej i wewnętrznej powierzchni ściany budynku. Ościeżnica musi być zamontowana w pozycji licującej z wewnętrzną płaszczyzną ściany budynku. Maksymalne wymiary skrzydeł drzwi PSK to około 1600x2100 mm lub 1400x2300 mm. Zaletami takiego rozwiązania są umiarkowana cena oraz wysoka szczelność. Wady to wysoki próg w postaci ramy okiennej oraz mogące się pojawiać przy nieumiejętnym użytkowaniu problemy z otwieraniem i zamykaniem skrzydeł.