Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kmt/ftp/okna/okna-pvc/ideal7000/index.html:1) in /home/kmt/ftp/okna/header.php on line 1
KMT - okna PVC, okna aluminiowe, drzwi, rolety, bramy garażowe

Profil Aluplast Ideal 7000

Aluplast Ideal 7000
Nowy system Ideal 7000 jest kolejną propozycją firmy aluplast dedykowaną dla budownictwa energooszczędnego. Głębokość zabudowy profili wynosząca 85 mm oraz sześciokomorowa budowa gwarantują ponadprzeciętne właściwości izolacyjności termicznej. Jest to nowa seria w ramach linii profili o głębokości zabudowy 85 mm. Zapewnia to pełną kompatybilność z systemem drzwi zewnętrznych 85 mm. Różnica w stosunku do wyróżnionego Złotym Medalem 2013 MTP systemu Ideal 8000 polega jedynie na sposobie uszczelnienia, gdyż profile Ideal 7000 to systemy z uszczelnieniem zewnętrznym. Dzięki takiej konstrukcji mamy między innymi możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. Szeroki wybór różnego rodzaju listew przyszybowych oraz możliwość zastosowania w tym systemie pakietów szybowych o szerokości do 51 mm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się znakomitymi właściwościami w zakresie izolacyjności cieplnej.

Biały

Kolory skrzydeł i ram standardowe

Ciemny dąb
Złoty dąb
Orzech
Dąb khaki (Winchester)
Antracytowy piaskowany

Kolory skrzydeł i ram niestandardowe

Dąb specjalny
Dąb naturalny
Mahoń
Daglezja
Oregon III
Walnuss terra
Walnuss amaretto
Ciemny zielony
Ciemny czerwony
Palisander
Szary
Szary antracytowy
okleina drewna
Stalowy niebieski
Zielony
Brylantowy niebieski
Kremowy
Brzoza
Szary piaskowy
Szary bazaltowy
Aluminium szczotkowane
Szary kwarcowy
Przedstawione próbki kolorystyczne mogą różnić się od oryginałów.

Okna klasyczne

Aluplast Ideal 7000
System o szerokości 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, 6-cio komorowy.

Nowoczesna architektura wymaga nowych standardów. Zmieniające się wymagania prawne stawiane stolarce budowlanej w najbliższym czasie, jak również przede wszystkim oczekiwania klientów poszukujących coraz cieplejszych okien to tendencje wobec których nie można pozostawać obojętnym.

Aluplast Ideal 7000 85 mm
Nowy system Ideal 7000 NEW 85 mm jest kolejną propozycją firmy aluplast dedykowaną dla budownictwa energooszczędnego. Głębokość zabudowy profili wynosząca 85 mm oraz sześciokomorowa budowa gwarantują ponadprzeciętne właściwości izolacyjności termicznej. Jest to nowa seria w ramach linii profili o głębokości zabudowy 85 mm. Zapewnia to pełną kompatybilność z systemem drzwi zewnętrznych 85 mm, jak również z nowym systemem drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm. Różnica w stosunku do wyróżnionego Złotym Medalem 2013 MTP systemu Ideal 8000 polega jedynie na sposobie uszczelnienia, gdyż profile Ideal 7000 NEW to systemy z uszczelnieniem zewnętrznym. Dzięki takiej konstrukcji mamy między innymi możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. Szeroki wybór różnego rodzaju listew przyszybowych oraz możliwość zastosowania w tym systemie pakietów szybowych o szerokości do 51 mm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się znakomitymi właściwościami w zakresie izolacyjności cieplnej.

Drzwi klasyczne

Aluplast Ideal 7000
Seria IDEAL 7000 otwiera nowe możliwości w produkcji drzwi zewnętrznych. Dzięki wielokomorowej budowie, głębokości zabudowy 85 mm i możliwości stosowania pakietów szybowych i wypełnień o szerokości do 50 mm udało się znacząco poprawić parametry izolacyjności termicznej konstrukcji, osiągając wartość Uf do 1,2 W/m2K.

Likwidacja barier

Możliwość doboru różnorodnych wypełnień o szerokości od 41 mm do 51 mm pozwala swobodnie kształtować fasady domu i stworzyć jego harmonijny obraz.

Niski próg drzwiowy o wysokości 20 mm odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie. Specjalnie ukształtowane stopy progu pozwalają na łączenie z systemowymi profilami dodatkowymi, takimi jak poszerzenia. Szeroki okapnik aluminiowy skutecznie odprowadza wodę na zewnątrz.

Nowe skrzydło drzwiowe Ideal 7000 do wypełnień nakładkowych zakrywających profil skrzydła

Aluplast Ideal 7000 85mm
Nowe systemowe rozwiązanie dla ekskluzywnych drzwi wejściowych z eleganckim i prostym design’em dzięki nowemu, specjalnemu profilowi w ramach serii Ideal 7000, dedykowanemu do drzwi zewnętrznych z wypełnieniami nakładkowymi zakrywającymi płaszczyznę skrzydła. Drzwi wejściowe aluplast spełniają wysokie wymagania estetyczne stawiane przez architektów. Nowe rozwiązanie dla drzwi zewnętrznych zostało opracowane w porozumieniu ze wszystkimi wiodącymi producentami wypełnień. Rezultat - dzięki zredukowanej o 4 mm do 81 mm głębokości zabudowy nowego wariantu skrzydła, wszystkie popularne wypełnienia mogą być bez wymiany uszczelek stosowane przy systemowej głębokości zabudowy profili wynoszącej 85 mm.


Aluplast wypełnienie nakładkowe
Aluplast wypełnienie nakładkowe


Drzwi uchylno-przesuwne

Drzwi przesuwne
Najpopularniejsze obecnie drzwi przesuwne to tzw. PSK (Parallel-Schiebe-Kipp-Tür – drzwi równolegle przesuwno-uchylne).
Tego typu konstrukcje buduje się przy użyciu standardowych profili okiennych. Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna, a następnie przesuwa w bok. Drzwi dysponują również funkcją uchyłu skrzydła.
Drzwi przesuwne PSK występują w trzech podstawowych wariantach otwierania:• 2-kwaterowe – gdzie skrzydło przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stałą.

• 3-kwaterowe – gdzie środkowe skrzydło ruchome przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stałą.

• 4-kwaterowe – gdzie dwa środkowe skrzydła przesuwają się odpowiednio na lewą i prawą kwaterę stałą.