Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kmt/ftp/okna/okna-pvc/okucia/index.html:1) in /home/kmt/ftp/okna/header.php on line 1
KMT - okna PVC, okna aluminiowe, drzwi, rolety, bramy garażowe

Okucia Winkhaus

proPilot
proPilot to najnowszy kompaktowy system okuć Winkhaus, przeznaczony do okien prostokątnych, uchylno-rozwieranych i rozwieranych z PCW. Umożliwia także produkcję okien dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem.

proPilot gwarantuje niezawodne funkcjonowanie okna. Nowe okucie zostało zbadane na zgodność z normą europejską DIN EN 13126-8 (badania wytrzymałościowe okuć uchylno-rozwieranych i rozwieranych) oraz DIN EN 1191 (badania wytrzymałościowe okien i drzwi). Poddano je także badaniom według systemu jakości QM 328 instytutu ift Rosenheim. Badania potwierdziły parametry wytrzymałościowe, wysoką jakość i trwałość okucia.


System ryglowania

proPilot
 • Regulacja docisku skrzydła do ościeżnicy +/- 0,8 mm
 • Luz wrębowy od 9,5 mm do 15 mm
 • Tylko jeden rodzaj zaczepów
 • Ryglowanie w uchyle połączone z podnośnikiem skrzydła
 • Tylko jeden zaczep uchylny do okien jedno- i dwuskrzydłowych

 • Zawiasowanie

  proPilot
 • Regulacja docisku skrzydła do ościeżnicy +/- 0,8 mm
 • Regulacja boczna skrzydła + 3 mm / - 2 mm
 • Symetryczny układ otworów zawiasu ramowego i zawiasu rozwórki
 • Dopuszczalny ciężar skrzydła 100 kg


 • Elementy dodatkowe

  proPilot
 • Zatrzask balkonowy, blokada obrotu klamki i mikrowentylacja - możliwość zamontowania w już użytkowanym oknie
 • Osłony zawiasów w kolorze białym i brązowym
 • activPilot
  System activPilot firmy Winkhaus łączy w sobie wiele innowacyjnych, praktycznych rozwiązań, które w przyszłości z pewnością staną się standardem. Nowy system powstał na bazie sprawdzonego okucia autoPilot. Chociaż zachowuje największe atuty poprzedniej generacji okuć, jak zabezpieczenie trzpienia zawiasu rozwórki, wspomaganie zamykania skrzydła z pozycji uchylnej, kształtowo-siłowe połączenie elementów, jednak rozwiązania te uległy znacznym modyfikacjom. activPilot jest systemem modułowym o przejrzystej strukturze i znacznie zredukowanej ilości elementów w porównaniu do poprzednich rozwiązań. Okucie activPilot jest przystosowane zarówno do montażu ręcznego jak i automatycznego. Wszystkie zasuwnice i narożniki produkowane są w wersji zatrzaskiwanej we wrębie okuciowym.

  Nowy system poprzez swoją elastyczność daje producentowi możliwość reagowania na praktycznie każde życzenie klienta. Atrakcyjne funkcje dodatkowe, nowy system ryglowania i możliwość łatwej zmiany standardu bezpieczeństwa to ważne argumenty dla nabywcy okien. Nowoczesny design dodatkowo podkreśla wysoką jakość i walory użytkowe produktu.

  System ryglowania

  activPilot
  Podstawą nowego systemu ryglowania jest ośmiokątny grzybek mimośrodowy. Współpracuje zarówno z zaczepami standardowymi jak i antywłamaniowymi i pozwala na łatwą regulację docisku skrzydła do ościeżnicy. To rozwiązanie unikalne na rynku.

  Ilość elementów potrzebnych do okucia okna uległa znacznej redukcji. Zunifikowano narożniki, jeden detal pełni kilka funkcji, zaczepy ramowe nie tylko odpowiadają za ryglowanie skrzydła w ościeżnicy, ale także współpracują z elementami wielofunkcyjnymi.

  activPilot pozwala w prosty sposób podnieść standard okna. Wielofunkcyjne elementy montuje się łatwo i szybko, także w oknach już użytkowanych. Jeden detal to dwie lub więcej dodatkowych funkcji.

  Design

  activPilot
  Nowy system łączy funkcjonalność z estetyką. Akcenty podkreślające wysoką jakość i innowacyjność produktu pojawiają się na częściach ramowych okucia a także na skrzydle. Kształt zaczepów i zawiasów ułatwia czyszczenie i pielęgnację okien.

  Okna bezpieczne dla dzieci

  Okno z zabezpieczeniem Tilt First
  Pomysłowość i niepohamowana chęć poznawania świata sprawia, że nasi milusińscy narażeni są na niebezpieczeństwo. Często tak się dzieje, gdy ich poznawcze zabawy odbywają się w pobliżu okien.

  Zmiana kolejności otwierania okna (najpierw uchył) to skuteczne zabezpieczenie dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem. W specjalnej wersji okucia activPilot Tilt First (uchył przed otwarciem) obrót klamki powoduje uchylenie skrzydła, a dopiero po przekręceniu klamki do pionu uruchamia się funkcja pełnego otwarcia okna. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalna klamka zablokowana wkładką patentową z kluczykiem. Dzięki temu rozwiązaniu można otworzyć okno dopiero po przekręceniu kluczyka.

  okucia activPilot Tilt-First
  Okucie w wersji TiltFirst jest dostępne w wersji z regulowaną i stałą wysokością klamki. Pasuje do wszystkich systemów profili popularnych na rynku.

  Okna z okuciami TiltFirst polecane są dla szkół i przedszkoli, hoteli a także domów jedno- i wielorodzinnych.


  okucia activPilot Select
  Moda na duże przeszklenia i wąskie profile, zwiększone zainteresowanie oknami o podwyższonej energooszczędności i dźwiękochłonności to najnowsze tendencje w budownictwie. Do takich rozwiązań potrzebne są wyjątkowo wytrzymałe okucia, zwłaszcza gdy okna wyposażone są w potrójne pakiety szybowe.

  activPilot Select stwarza nowe pole do działania projektantom i producentom okien. Najnowsze okucie uchylno-rozwierane firmy Winkhaus, całkowicie ukryte w luzie wrębowym, pozwala konstruować okna o powierzchni skrzydła 3 m kw. i wadze 150 kg.

  Okucia w tej klasie wagowej i do tego całkowicie ukryte w luzie wrębowym są bardzo trudne do skonstruowania. activPilot Select to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Wysoka wytrzymałość nowego systemu polega na opatentowanym pomyśle inżynierów Winkhausa - specjalnej konstrukcji dolnego zawiasu. Rozwiązanie to gwarantuje wysoką stabilność, prosty montaż i łatwość użytkowania.

  okucia activPilot Select
  System okuć uchylno-rozwieranych activPilot Select ma budowę modułową i jest podzielony na 2 klasy wagowe. Okucie standardowe jest przystosowane do okien o maksymalnym ciężarze skrzydła 100 kg. Poprzez zastosowanie tylko dwóch dodatkowych elementów: szyny zawiasu skrzydła i adaptera uzyskujemy okucie przystosowane do skrzydeł o ciężarze 150 kg. Dodatkowe elementy powodują inny rozkład sił działających na okucie; przeniesienie ciężaru skrzydła na dolne naroże ościeżnicy. Dzięki temu rozwiązaniu można wyposażyć w bardziej wytrzymałe okucie także okna już zamontowane, jeśli na przykład użytkownik zdecyduje się na wymianę szyby na cięższą - o lepszych parametrach izolacyjnych.

  Okna z okuciem Select można projektować zgodnie z indywidualnymi upodobaniami odbiorcy. Montowane w luzie wrębowym zawiasy nie są widoczne, dlatego dozwolone są wszystkie kolory i faktury stolarki.

  Okucie activPilot Select zajęło 1 miejsce w konkursie Nowość Roku 2010. Zwycięzcę wyłonili czytelnicy Forum Branżowego spośród ponad 200 nowych produktów w branży okien i drzwi, prezentowanych na łamach czasopisma.

  okucia actiPilot Comfort
  W takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy sypialnia powstaje bardzo dużo wilgoci, której należy regularnie pozbywać się z mieszkania. W przeciwnym razie na ścianach tworzy się wilgoć i grzyb - nie tylko uszkadzają one ściany, ale przede wszystkim szkodzą naszemu zdrowiu. Problem ten pomaga rozwiązać okucie activPilot Comfort firmy Winkhaus, umożliwiające efektywne wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę między skrzydłem a ramą okna. Zapewnia ona stały dopływ świeżego powietrza i zdrowy klimat w pomieszczeniach.

  W zimnych porach roku wietrzenie pomieszczeń powoduje znaczne straty energii. Okucie activPilot Comfort pozwala minimalizować te straty, dzięki wymianie powietrza, zgodnej z prawami fizyki. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy o ok. 6 mm, zużyte nagrzane powietrze uchodzi górą, a zimne powietrze napływa dołem i powoli równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Podczas wietrzenia szczelinowego nie dochodzi do wychłodzenia pomieszczenia i straty energii są znacznie mniejsze niż w przypadku okna uchylonego .

  Nowy sposób wietrzenia eliminuje przeciągi i zatrzaskujące się okna. Także podczas deszczu korzystamy z jego zalet. W pozycji uchylnej nawet przy niezbyt intensywnych opadach woda może dostać się do wnętrza, a w przypadku wietrzenia szczelinowego okno daje dużo większą ochronę przed deszczem. Jest także lepszą barierą przed hałasem niż okno uchylone.

  okucia actiPilot Control
  To pierwsze takie rozwiązanie w dziedzinie monitoringu okien, opatentowane przez firmę Winkhaus. Polega na zastąpieniu zaczepu kontaktowego czujnikiem zamknięcia sterowanym falami radiowymi. Transponder (nadajnik), montowany na skrzydle, współpracuje z czujnikiem (odbiornikiem), znajdującym się na ramie okna. Transmisja danych pomiędzy skrzydłem a ramą odbywa się bezdotykowo, specjalnym kodem, który gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Przy zamykaniu i ryglowaniu skrzydła czujnik "rozpoznaje" transponder i przekazuje potwierdzenie identyfikacji do centrali alarmowej. Jeśli do odbiornika zbliży się "obcy" nadajnik, system natychmiast to rozpozna i włączy się alarm.

  Okucie Control w technologii RFID to kolejny wariant opracowany w ramach nowego systemu activPilot. W tym rozwiązaniu montażysta ma większą swobodę działania niż dotychczas - nowe elementy dodatkowe pozwalają bowiem na zamontowanie zaczepów kontaktowych niemal w każdym miejscu na ramie okna.

  Dokumentacja techniczna