Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kmt/ftp/okna/rolety/bramy.html:1) in /home/kmt/ftp/okna/header.php on line 1
KMT - okna PVC, okna aluminiowe, drzwi, rolety, bramy garażowe

Systemy bram

Bramy przemysłowe
Bramy przemysłowe stanowią podstawowe zabezpieczenie otworów budowlanych hal przemysłowych, budynków magazynowych czy handlowo-usługowych przed niepożądanym dostępem, włamaniem i czynnikami atmosferycznymi. Z myślą o inwestorach, którzy stają przed dylematem wyboru odpowiedniej bramy, Aluprof oferuje rolowane bramy przemysłowe.

Trwałość i niezawodność

Brama podnoszona i opuszczana jest za pomocą trójfazowego siłownika elektrycznego 400 V AC, który gwarantuje jej bezpieczną i wieloletnią eksploatację. Profil PE 100, z którego zbudowany jest pancerz bramy zapewnia stabilność i odporność na działania mechaniczne. Powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie, a także zabezpiecza przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Funkcjonalność

 • bramę Aluprof zamontować można zarówno w obiektach już istniejących jak i w nowopowstających,
 • sterowanie bramą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz hali; w zależności od potrzeb można też zastosować sterowniki radiowe lub inne wybrane kombinacje urządzeń sterujących, które zapewniają wysoki komfort obsługi,
 • brama Aluprof pracuje w skrajnych warunkach atmosferycznych (-25°C ÷ 65°C),
 • bramę zastosować można maksymalnie do szerokości 7 m i wysokości 5 m, jednakże całkowita powierzchnia nie może przekroczyć 31,5 m2,
 • brama przemysłowa Aluprof to również nowoczesny wygląd i gama kolorów pozwalająca na estetyczne wkomponowanie w ścianę obiektu.


Bezpieczeństwo

Rolowana brama Aluprof to bezpieczne rozwiązanie. Standardowo wyposażona jest w poniższe rodzaje zabezpieczeń:
 • hamulec bezpieczeństwa stanowi zabezpieczenie przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza,
 • zastosowanie kontaktowego czujnika bezpieczeństwa w listwie dolnej stanowi zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się bramą,
 • układ fotokomórek zareaguje na ruch w świetle bramy powodując jej zatrzymanie lub cofnięcie,
 • awaryjny napęd ręczny umożliwia otwarcie lub zamknięcie bramy za pomocą łańcucha lub korby.

Konstrukcja bramy i parametry techniczne

Kraty zwijane BKR
Pancerz bramy zwijany jest na stalową rurę nawojową o średnicy dostosowanej do wymogów wytrzymałościowych, osadzoną na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu. Siłownik przenoszący napęd na rurę nawojową zamontować można z prawej lub lewej strony bramy. W wypadku bram montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę na minimalną wysokość nadproża niezbędną do zamontowania bramy (średnica nawoju zależna od wysokości bramy).
Bramy garażowe
Ze względu na swoje szczególne przeznaczenie każdy garaż powinien być pomieszczeniem funkcjonalnym i bezpiecznym. Najistotniejszym elementem odpowiedzialnym za te właściwości jest brama garażowa. Brama, która nie tylko zabezpiecza samochód, lecz często broni także dostępu do domu. Mając na uwadze takie właśnie wymagania Aluprof proponuje Państwu rolowane bramy garażowe.

Funkcjonalność

Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszechstronne – bramę zamontować można zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących. Ważną zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama jest szczególnie dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd do garażu jest krótki lub prowadzi wprost na ulicę. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiony pancerz bramy nie ogranicza widoczności. Funkcjonalność bramy rolowanej potwierdzają także poszczególne jej elementy. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną.
Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z przeszkleniem.

Bezpieczeństwo

Brama rolowana to rozwiązanie bezpieczne pod każdym względem. Pancerz wykonany z profili PA 77 jest wytrzymały na działania mechaniczne, a solidne prowadnice znacznie utrudniają jego wyrwanie.
Brama standardowo wyposażona jest również w zabezpieczenie przed podniesieniem. Hamulec elektromagnetyczny siłownika napędzającego bramę wraz z wieszakami blokującymi skutecznie udaremniają wszelkie próby podważenia bramy. Zgodnie z obowiązującymi normami w konstrukcji naszej bramy przewidzieliśmy także zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się bramą. W przypadku znalezienia się jakiejkolwiek przeszkody w polu działania fotokomórki, brama zostaje natychmiast zatrzymana. Problemu nie stanowi także awaria zasilania.
W przypadku zaniku napięcia bramę można otworzyć lub zamknąć za pomocą awaryjnego napędu ręcznego (ANR) w który mogą być wyposażone siłowniki Aluprof.

Estetyka

Bramy garażowe
Jako istotny element architektoniczny brama powinna harmonizować z elewacją budynku. Dzięki dobranej kolorystyce oraz stetycznemu wyglądowi może ona wspaniale podkreślać elewację domu i garażu.

Komfort obsługi

Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu. Może to być szczególną zaletą np. w czasie deszczu lub wieczorem – za pomocą pilota, można włączyć oświetlenie podjazdu lub garażu.

Profil bramowy PA 77

Wykonany jest z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczonych na konstrukcje pancerzy bram rolowanych. Nacisk został położony na walory zabezpieczające profilu. Specjalny kształt profili; odpowiednia grubość blachy pozwala zbudować stabilny pancerz odporny na działania mechaniczne. Zastosowanie wysokiej jakości lakierów, sprawiają iż powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych i łatwy w utrzymaniu czystości. Zaletą jest jego duża trwałość i nieduży ciężar. W zależności od potrzeb profile PA 77 łączyć można w pancerzu z profilami z przeszkleniem PER 77 i wentylacyjnymi PEW 77.
Kraty zwijane
Coraz częstsze akty wandalizmu i kradzieży stawiają właścicieli sklepów, pasaży handlowych, banków czy muzeów przed potrzebą dokonania wyboru właściwego zabezpieczenia przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości prezentacji własnej ekspozycji. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom Aluprof oferuje kratę rolowaną PEK 80 i PER 77 wykonaną z wysokogatunkowego stopu aluminium pokrytego lakierem proszkowym odpornym na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych, w bogatej gamie kolorystycznej wg palety RAL.

Napęd i sterowanie kraty rolowanej

Krata rolowana podnoszona i opuszczana jest za pomocą siłownika elektrycznego. Sterowanie kratą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Wybrane kombinacje urządzeń sterujących zapewniają wysoki komfort obsługi. W zależności od potrzeb zastosować można sterowniki radiowe lub przełączniki kluczowe umożliwiające obsługę kraty z zewnątrz.

Bezpieczeństwo

Rolowana krata Aluprof to bezpieczne rozwiązanie. Standardowo wyposażona jest ona w poniższe rodzaje zabezpieczeń:
 • zabezpieczenie przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza (hamulec bezpieczeństwa),
 • zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się kratą (kontaktowy czujnik bezpieczeństwa w listwie dolnej lub układ fotokomórek),
 • elektroniczny czujnik przeciążeniowy lub mechaniczny wyłącznik ciągniony uniemożliwiają wciągnięcie kraty,
 • awaryjny ręczny system otwierania kraty.


Konstrukcja kraty

Kraty zwijane BKR
Krata zwijana jest na aluminiową rurę nawojową osadzoną w skrzynce lub na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu.
W wypadku krat montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę na minimalną wysokość nadproża niezbędną do zamontowania kraty (średnica nawoju zależna od wysokości kraty lub wielkości skrzynki osłonowej).

Funkcjonalność

Rolowane kraty Aluprof to rozwiązanie wszechstronne. Kratę zamontować można zarówno w obiektach już istniejących jak i w nowopowstających. Podstawową funkcją i zaletą kraty rolowanej jest zabezpieczenie obiektu przy jednoczesnej możliwości:
 • prezentacji ekspozycji,
 • zapewnienia właściwej wentylacji w pasażach i garażach podziemnych, parkingach wielokondygnacyjnych,
 • zmiany rozstawu i liczby okienek w celu tworzenia wybranych przez Państwa wzorów,
 • zastosowania przeszklenia w profilu kraty, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem, deszczem, pyłem itp.